GÜMÜŞHANE KÖSE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KEMAL GÜL´ÜN KARNE MESAJI

20016-2017 Eğitim öğretim yılınınsona ermesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal GÜL karne mesajı yayımladı.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KEMAL GÜL´ÜN KARNE MESAJI

 

  

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KEMAL GÜL’ÜN YILSONU KARNE MESAJI

  

2016-2017 eğitim öğretim yılını her yönü ile başarılı bir şekilde bitirdik. Ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirmektedir. Bu başlangıçta bizler çocuklarımızı, geçmişini iyi bilen, geçmişinden ders çıkaran, geleceğini sağlam temellere oturtan, milli ve manevi değerlere donanıp onlara sahip çıkan, bilgi ve teknolojiye en iyi şekilde alan ve kullanan bireyler olarak yetiştirmeye devam edeceğiz.

 Alınan karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alınan karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır.

             Sevgili Öğrencilerimiz,
           Bütün bir yılın yorgunluğunu yaz tatilinde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, bol bol kitap okumalısınız. Bunların yanında, tatil programına, sevilen ve zararsız televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız.
            Notları pek iyi olmayan öğrencilerimiz, sizler tatille birlikte, öğretmeninize danışarak bir çalışma programı yapmalı ve yönlendirme istemelisiniz.

             Değerli Velilerimiz,
            Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz. Ayrıca unutmayalım ki çocuklarımızın aldığı karnelerde sizlerin de büyük payı bulunmaktadır.

             Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

            Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz.           
          Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde iyi bir tatil geçirmelerini diliyorum. İlçe genelinde sorunsuz ve başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında emeği geçen İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzde çalışan personelimize, Okul Müdür ve Müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, ayrıca eğitim camiasına her türlü maddi ve manevi desteği sağlayan İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa DURUK ve İlçe Belediye Başkanımız Sayın Şerif AYGÜN’e teşekkür ediyoruz.

 

 

 

Fatih Mah. Oltan Sungurlu Cad. 29650 KÖSE/GÜMÜŞHANE - 0456 411 5356

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.