GÜMÜŞHANE KÖSE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN KARNE MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN KARNE MESAJI

 

           İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal GÜL , karne mesajında öğrencilere,öğretmenlere ve velilere ;

                     2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 1.dönemi bugün sona eriyor. Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimiz, yoğun bir eğitim öğretim dönemi sonunda yarıyıl tatile gireceklerdir. Bu tatilin öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından en güzel bir şekilde değerlendirmelerini bekliyoruz.

                  Yarınlarımız teminatı, aydınlık günlerimizin sahibi olan Sevgili Öğrencilerimiz,

                  Yoğun bir eğitim öğretim dönemi içerisinde çalıştınız, yoruldunuz ve dinlenmek için bu tatili hak ettiniz. Ancak tatil demek zamanınızı boşa harcamak demek değildir. Farklı etkinlikler geliştirerek, sanatsal, kültürel, sportif faaliyetlere katılarak, kitap okuyarak, belgesel filmler izleyerek, doğa gezileri yaparak vb. tatilinizi verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

                   Değerli Anne ve Babalar,

                   Hiçbir mazeret sizleri çocuklarınızı sevmeden, sevginizi ifade etmeden alıkoymamalıdır. Karnelerinin içeriğine bakılmaksızın onların sizin için değerli olduklarını kendilerine mutlaka hissettirmelisiniz. Karneler çocuklarınızın süreç içerisindeki çalışmalarını göstermektedir. Bu göstergelerde sizlerin de payınızın olduğunu unutmamalısınız. Çocuklarınız düşünce ve isteklerini dinleyerek hoşgörü, sevgi ve sabırla bunları değerlendirdiğinizde, sizi ve çocuklarınızı mutlu edecek sonuca daha kolay ulaşacağınızı göreceksiniz. Çocuklarınızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğiniz ölçüde onların daha başarılı olacaklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tatili çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmek, onlarla sohbet etmek ve duygularınızı ve düşüncelerinizi paylaşmak için iyi bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz.

                   Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

                   Yeni neslimizin mimarları sizlersiniz. Geleceği, sizlerin yetiştireceği öğrenciler inşa edeceklerdir. Sizlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve fedakârca yaptığınız ve yapacağınız çalışmalar sonucunda yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla ülkemiz gelişecek, kalkınacak ve yükselecektir.

                   Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde iyi bir tatiller geçirmelerini diliyorum. İlçe genelinde sorunsuz ve başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında emeği geçen İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzde çalışan personelimize, Okul Müdür ve Müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, ayrıca eğitim camiasına her türlü maddi ve manevi desteği sağlayan İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa DURUK ve İlçe Belediye Başkanımız Sayın Şerif AYGÜN’e teşekkür ediyoruz.

 

 

 

Fatih Mah. Oltan Sungurlu Cad. 29650 KÖSE/GÜMÜŞHANE - 0456 411 5356

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.