GÜMÜŞHANE KÖSE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“KIZLARIMIZ OKULLAŞIYOR ÜNİVERSİTELER VE İŞ ALANLARIYLA BULUŞUYOR” PROJESİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Gümüşhane Merkez Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünce yürütülmekte olan, TRH2.I.I AREFG-H/P03/740 Sözleşme numaralı “Kızlarımız Okullaşıyor Üniversiteler Ve İş Alanlarıyla Buluşuyor” Projesinin Köse İlçesi Yerel Kanaat Önderleri, STK Üyeleri, Yerel Yönetimler, Sendika Temsilcilerine Bilgilendirme Ve Tanıtım Toplantısı 07 Mart 2016 Pazartesi günü İlçemiz 60.Yıl Ortaokulu Konferans salonunda yapıldı.
“KIZLARIMIZ OKULLAŞIYOR ÜNİVERSİTELER VE İŞ ALANLARIYLA BULUŞUYOR” PROJESİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Gümüşhane Merkez Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünce yürütülmekte olan, TRH2.I.I AREFG-H/P03/740 Sözleşme numaralıKızlarımız Okullaşıyor Üniversiteler Ve İş Alanlarıyla Buluşuyor” Projesinin Köse İlçesi Yerel Kanaat Önderleri, STK Üyeleri, Yerel Yönetimler, Sendika Temsilcilerine Bilgilendirme Ve Tanıtım Toplantısı 07 Mart 2016 Pazartesi günü İlçemiz 60.Yıl Ortaokulu Konferans salonunda yapıldı.

      Toplantıda katılımcılara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent ŞEKER tarafından “Kızlarımız Okullaşıyor Üniversiteler Ve İş Alanlarıyla Buluşuyor” Projesi hakkında bilgiler verildi. ŞEKER, Projemizingenel hedeflerininKöse ilçemizdeki özellikle kız öğrencilerin eğitime erişimi, okula devamlarının sağlanması, eğitsel başarılarının gelişmesi ve mesleki teknik eğitime teşvik edilerek kaliteli işgücüyle yerel ve ulusal kalkınmaya destek olunmasıdır.” dedi.

     Ayrıca toplantıda ŞEKER tarafından Projenin Özel hedefleri hakkında katılımcılara bilgiler verildi; Ailelerin özellikle kız çocuklarının okula devam etmeleri hususunda ikna olmasını sağlamak.Ailelerin örgün eğitimin önemi hakkında farkındalık düzeylerini arttırmak .Sivil toplum ile işbirliğini güçlendirmek.Var olan eğitimcilerin bilgi ve yeterlilik düzeylerini arttırmak, eğitim kapasitesini geliştirmek.Ortaokul ve MTE kurumlarındaki rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini güçlendirmek.MTE’den ayrılan/devamsızlık yapan özellikle kız öğrencilerin okula devamlarının sağlanarak, derslere ve eğitim müfredatına uyumunu sağlamak.Öğrenim çağındaki öğrencilerin temel yeterliliklerini geliştirmek. Gümüşhane il genelinde bulunan 14 MTE kurumunda tefrişat yapılarak, öğrencilere cazip hale getirilmesini; sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerine imkan sağlamak, Özellikle kız öğrencilerin yüksek öğrenimlerine devam etme oranlarını arttırmak için kız öğrencilere ve annelerine yönelik tanıtım gezileri düzenlemek, Gümüşhane ve Trabzon illerinde bulunan iş dünyasının önde gelen işletmelerini ve üniversiteleri tanıtmaktır.

 

       Tanıtım toplantısı sonunda, katılımcılara Proje kapsamında ikramda bulunuldu ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent ŞEKER tarafından teşekkür edildi. Ayrıca Projenin uygulama aşamalarında katılımcılardan destek verilmesi istendi.

11-03-201611-03-201611-03-201611-03-2016Fatih Mah. Oltan Sungurlu Cad. 29650 KÖSE/GÜMÜŞHANE - 0456 411 5356

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.